Narozeniny jsou důležitým dnem v roce, kdy si připomínáte příchod vás, vašich dětí, přátel, známých a příbuzných na svět. Proto je vhodné tuto velikou událost pořádně oslavit. Samozřejmě můžeme uspořádat oslavu pro děti i v jiné dny, například v Den dětí, za úspěšné zakončení školního roku nebo jen tak.
Na co všechno myslet:
1. Den oslavy. Je důležité si na oslavu vybrat den, kdy všichni mají čas, a mohou tak přijít. Proto je dobré nejprve obvolat předběžně známé a seznámit je s vaším nápadem narozeninové oslavy. Začít plánovat můžete tak měsíc dopředu, ať se nestane, že to všichni odřeknou, a vaše dítko bude smutné.
2. Výběr kamarádů. Určitě dobře znáte svou ratolest a víte, s kým se kamarádí, ale nezapomeňte se pro jistotu zeptat, koho chce na oslavu pozvat a koho ne. Můžete obvolat i své přátele, kteří mají také děti, a pokud se ještě vzájemně neznají, tak je spolu seznámit. Ve více lidech je více zábavy. Na oslavu pak můžete pozvat i rodiče dětí, aby vám pomáhali s programem a ve volných chvílích, když budou děti spolu, si můžete užít vlastní zábavu.
3. Pozvánky. Po obvolání známých udělejte papírové pozvánky, které všem rozešlete. Pokud zvete více lidí, je lepší je vytvářet na počítači, poté vytisknout a případně ručně dozdobit např. nalepením různých ozdůbek, flitrů, mašliček apod. Hotovou pozvánku pak vložte do barevné papírové obálky.
Jaký zvolit motiv? Pokud budete dělat tematickou oslavu např. ve stylu nějaké oblíbené dětské pohádky, pohádkových postaviček nebo zvířátek, zahrňte tento tematický motiv i do pozvánky.
Co do pozvánky napsat? Určitě datum oslavy, místo, čas příchodu i ukončení zábavy, oslavence a můžete přidat i nějakou šifru, která vás bude provázet v daný den nebo nastiňte připravený program.
4. Příprava. Děláte oslavu dětem, tudíž volte to, co mají rády. Nakupte konfety, balonky a další věci na ozdobení domu. Dále se zaměřte na jídlo. Narozeninové oslavy se nekonají zas tak často, takže se nemusíte bát, že vašemu dítěti nezdravé jídlo uškodí. Pokud chcete něco zdravějšího můžete nakrájet ovoce a zeleninu a vesele ji nachystat na talíř. Podle vaší fantazie z toho vytvořte různá zvířátka, květinky, srdíčka atd. Když to bude pěkně vypadat, bude to i chutnat.
5. Časový harmonogram. Jistě chcete, aby vše vyšlo podle vašich představ. Sepište si proto program, podle kterého se budete celý den řídit.
6. Hry.Děti mají rády zábavu a soutěžení. Vymyslete různé hry, malování na obličej, karaoke nebo dětskou taneční schow, které se mohou děti dobrovolně zúčastnit a nezapomeňte na odměny! Pokud máte doma trampolínu nebo bazén, máte o zábavu postaráno. Dále pak můžete zvolit hry, jako je twister, hádej, kdo jsem nebo aktivity. A nezapomeňte na pohádkovou hudbu, která bude provázet veškerý program.